Ezek csak a kiinduló számok, amiket különböző egyéb tényezők is befolyásolnak. Nem véletlen, hogy mindegyik tényező ismeretében lehet csak megállapítani a végleges könyvelési díj összegét.
A személyes találkozás pedig mindig elengedhetetlen, hiszen csak kölcsönös szimpátia és bizalom lehet egy hosszú távú kapcsolat alapja!
A könyvelési alapdíj tartalma
3.000 tétel/év, felelősségbiztosítás, telefonos ügyfélszolgálat, értesítés adóváltozásokról, havi 1 személyes megbeszélés
A könyvelési alapdíjat növelő tételek lehetnek: több tevékenység végzése egy cégen belül, könyvvizsgálati kötelezettség, EU-s kereskedelem, devizás forgalom, pozíciószámos könyvelés, arányosított áfa (áfás és tárgyi mentes tevékenység miatt)
A könyvelési díjat csökkentő szempontok lehetnek: rendezett könyvelési anyag átadása, távkönyvelés választása, kevés és szakmailag egyszerű feladat, kezdő vállalkozás, alvó vállalkozás, áfa mentes tevékenység, EVÁ-s vállalkozás
Olcsó könyvelés
Díjaink a piacon átlagosak, nem olcsó és nem is drága. Azonban semmiképpen sem törekszünk olcsó könyvelésre. A könyvelés magas fokú szakmai tudást, naprakészséget, technikai hátteret és felelősségbiztosítást igényel. Ezek megszerzése, fenntartása rengeteg időt és pénzt emészt fel. Maximális precizitásra törekszünk, munkánkat lelkiismeretesen végezzük, melyért felelősséget vállalunk.
Tapasztalataink szerint az olcsó könyvelő = rossz könyvelő. Az alacsony könyvelési díjból sokszor nem futja képzésre, biztosításra, a könyvelő gyakran szétforgácsolódik a sok munkában, mely a precizitás rovására mehet.
A végén az ügyfél issza meg ennek a levét: többlet adó megfizetésével (többet fizet, mint amennyit muszáj lenne), bírságokkal, esetleg álmatlan éjszakákkal („Biztosan minden rendben van a könyvelésemmel…?”).
Szeretnéd tudni, hogy az ügyeskönyvelő milyen kedvező ajánlatcsomagot állított össze számodra? Zárd be ezt az oldalt és olvass tovább!